У Львові помер заслужений професор "Львівської політехніки", вчений-винахідник Зенон Готра

Науковець Зенон Готра НУ "Львівська політехніка"

Протягом життя науковець займався дослідженнями та розробкою нових приладів і технологій

У Львові на 79 році життя помер учений, завідувач кафедри електронних приладів Національного університету "Львівська політехніка" Зенон Готра. Про це повідомили на Facebook-сторінці Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки. 

Як зазначається, науковець пішов з життя у понеділок, 4 січня. Причину смерті не уточнили.  

Додамо, Зенон Готра народився у Львові. У 1966 році він закінчив факультет електрофізики у "Львівській політехніці", а через 15 років захистив докторську дисертацію, ще через три роки став професором.

З 1979 року Готра працював завідувачем кафедри електронних приладів Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки НУ "Львівська політехніка". За своє життя він підготував понад 50 докторів і кандидатів наук в Україні, Польщі, Угорщині, Сирії та Монголії. Крім цього, чоловік був членом Академії інженерних наук України, Монгольської Академії наук, Міжнародної термоелектричної академії, академії прикладної електроніки Білорусії, Росії, України.

Зенон Готра також займався дослідженнями та розробкою нових приладів і технологій. Протягом життя учений написав понад 500 наукових публікацій, навчальних посібників та став автором більше ніж 200 патентів.

У 2011 році йому надали звання почесного професора Львівської політехніки та нагородили державною нагородою "За наукові досягнення". А у 2017 році тодішній президент України Петро Порошенко присудив Зенону Готрі державну премію в галузі науки та техніки.

Нагадаємо, минулого місяця у Львові помер відомий український історик, проректор Українського католицького університету (УКУ) з наукової роботи Ігор Скочиляс. Причиною смерті стало ускладнення в результаті вірусної хвороби.