У Львівській області підтвердили понад 70 випадків штаму Delta Plus

Штам Delta Plus надзвичайно контагіозний

Кожна наступна мутація коронавірусу небезпечніша за попередню Фото з відкритих джерел

У Львівській області у понад 70 пацієнтів, які хворіють на коронавірус, підтвердили штам Delta Plus, усі хворі перебувають в стаціонарах. Про це під час брифінгу заявив директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає "Укрінформ".

"За даними Центру контролю і профілактики хвороб, штам Delta Plus на Львівщині підтвердили у понад 70 осіб. Всі ці люди перебувають на стаціонарному лікуванні. Якщо говорити про клінічний перебіг захворювання, викликаного цим штамом, він не відрізняється від перебігу, який спостерігаємо під час цієї хвилі коронавірусної хвороби. Єдиний чинник, що є достатньо тривожним, це те, що штам Delta Plus надзвичайно контагіозний. Відповідно, при незначних контактах хворий може заразити велику кількість осіб, а з моменту контакту до появи клінічних симптомів минає від трьох до п'яти днів", - зазначив Чемерис.

За словами чиновника, згідно з карантинними індикаторами, як інформують у Міністерстві охорони здоров'я, Львівщина має всі підстави цього тижня вийти із червоної зони карантинних обмежень. Це зробити можна лише за рішенням Державної комісії з питань ТЕБ і НС, засідання якої має відбутись цього тижня.

Проте, хоча ситуація з коронавірусом на Львівщині дещо стабілізувалася, в лікарнях перебувають 2759 осіб (ліжкова мережа заповнена на 53,41%), 222 хворих перебувають в реанімації, з них 84 – на ШВЛ. Смертність від коронавірусу в області складає 2,8%, тобто за день в середньому помирає близько 30 людей.

Чемерис додав, що небезпека нового спалаху може бути пов'язана не лише з осінньо-зимовим періодом, в якому кількість захворювань на ГРЗ зростає, а й з відновленням роботи цього тижня закладів освіти. Тому вкотре закликав вакцинуватися та дотримуватися карантинних обмежень.

Новини за темою: Карантин в Україні: У Києві та Львові учні повертаються до шкіл

Нагадаємо, у Львівській області почали діяти нові правила карантину. Громадянам суворо заборонено користуватися маршрутним транспортом без певних документів.