У Києві зростуть тарифи на проїзд у таксі: Коли та на скільки

Фото з відкритих джерел

В середньому одна поїздка на 10 кілометрів підвищиться в ціні на 40 гривень

У Києві разом зі зростанням вартості проїзду в громадському транспорті виростуть тарифи й у таксі. Про це заявив голова профспілки таксистів столиці Валентин Голубєв в ефірі телеканалу "Київ".

За словами Голубєва, зараз кілометр поїздки на таксі коштує близько 6 гривень. За новим тарифом вартість зросте до 10 гривень для машин економ-класу. В середньому одна поїздка на 10 кілометрів підвищиться в ціні на 40 гривень.

"Є таке поняття як базова ціна, і ця базова ціна має піднятись приблизно на 40%, для того, щоб на сьогоднішній день забезпечити водію комфортний заробіток та умови, а також для того, щоб він міг підтримувати своє авто в хорошому стані... Підвищення рівня комфорту в таксі почнеться тоді, коли ми сядемо за стіл переговорів з такими компаніями як Uber, Bolt, Uklon, і напишемо нормальний законопроект. Тому що все, що пропонувалося раніше, було не зовсім те, що потрібно. Забезпечити безпеку пасажиру – найголовніше наше завдання", - каже Голубєв.

Проте, за його словами, ціни можуть вирости й раніше, якщо подорожчає паливо.

"На сьогоднішній день ціна на газ доходить до 20 гривень. Зараз звичайний таксист витрачає 3-4 тисячі гривень лише на паливо", – каже голова профспілки.

Новини за темою: Покататися у метро за 20 грн: Чого вимагають перевізники і чи зросте вартість проїзду у столичному транспорті

Нагадаємо, під час цьогорічного весняного локдауну у Києві Антимонопольний комітет проводив дослідження, пов'язане з цінами на послуги таксі, коли вартість перевезень могла перевищувати тисячу гривень. Тоді вартість таксі зросла у два-три рази у зв'язку з обмеженням роботи столичного транспорту. Велика кількість скарг надійшла щодо компаній "Убер", "Болт" та "Уклон". 

Нещодавно у Київській міській державній адміністрації повідомили, що планується підвищення вартості проїзду в столичному громадському транспорті.

Водночас в Асоціації автоперевізників запевняють, що вартість проїзду в маршрутках Київщини не підвищуватимуть до кінця року.