У Києві запустять "розумну" систему для боротьби із заторами

Затори в Києві Фото з відкритих джерел

Система має з’явитися на 65 ключових магістралях та виїздах з міста

У Києві запровадять інтелектуальну транспортну систему (ІТС) відеонагляду, щоб регулювати транспортні потоки на вулицях міста та попереджати появу заторів. Про це повідомляє прес-служба КМДА. 

Система допоможе організувати роботу міського транспорту таким чином, щоб автобуси, маршрутні таксі, тролейбуси чи трамваї рухалися чітко згідно з розкладом. Завдяки цьому пасажири знатимуть конкретний час прибуття транспорту на зупинки.

У місті визначили ключові локації з найбільш інтенсивним трафіком:

  • перехрестя бульвару Лесі Українки;
  • перехрестя вулиці Мечникова;
  • площа Перемоги;
  • перехрестя вулиці Льва Толстого;
  • Європейська площа;
  • перехрестя вулиці Басейної.

На цих локаціях камери ІТС запрацюють у тестовому режимі. У КМДА додали, що загалом інтелектуальна система відеоаналізу транспортних потоків має з’явитися на 65 ключових магістралях та виїздах з міста.

Новини за темою: На дорогах Києва утворилися затори у 9 балів (карта)

Після аналізу трафіку та розрахунку транспортних моделей Київ зможе збалансувати потоки машин, коригувати роботу світлофорів та обмеження на в’їзд для вантажного транспорту.

Нагадаємо, у Києві із 15 лютого почала працювати камера фотовідеофіксації, яка визначатиме водіїв, що рухаються смугою для громадського транспорту. У Департаменті патрульної поліції планують і надалі розширювати функції камер на українських дорогах.