У Києві вперше пересадили нирку від посмертного донора

Операція з пересадки нирки Facebook-сторінка Миколи Поворозника

Орган запрацював відразу на операційному столі

У Києві вперше трансплантували нирку від посмертного донора. Донорська нирка запрацювала відразу ж на операційному столі. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник у Facebook.

Операція почалася пізно ввечері 6 травня і тривала три години. Орган отримав 40-річний киянин, нирки якого перестали працювати у 2016 році.

"Відтоді чоловік перебував на гемодіалізі, який тричі на тиждень проходив у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Два місяці тому пацієнт став на "лист очікування" нового органу", - зазначив Поворозник.

Новини за темою: В Україні почнуть проводити трансплантацію кінцівок, – МОЗ

Донором органу став 57-річний чоловік, який потрапив до Київської обласної лікарні з діагнозом "гострий геморагічний інсульт". Попри спроби лікарів врятувати життя, чоловік помер. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство.

"Після такої складної операції важко давати прогнози, тому що пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Однак сьогодні можна стверджувати-стан пацієнта стабільний", - додав Микола Поворозник.

Нагадаємо, нещодавно у Києві вперше провели алогенну родинну трансплантацію кісткового мозку дорослому пацієнту. Операція пройшла успішно, а приживлення трансплантату було відзначене на 15 день.