У Києві створюють систему перехоплювальних паркінгів, - Кличко

КМДА

Триває пошук інвесторів для зведення паркінгів

Київ створює систему перехоплювальних паркінгів. Триває робота над першою чергою – з 12 паркінгів на майже 3,5 тисячі авто. 5 із цих паркінгів уже працюють. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко під час презентації основних напрямів концепції транспортної та паркувальної політики Києва, повідомляє Київська міська державна адміністрація.

"Для того, щоб люди, які приїздять у тому числі з передмість, більш охоче користувалися громадським транспортом, ми створюємо перехоплювальні паркінги. Вже триває робота над першою чергою – з 12 паркінгів на майже 3,5 тисячі авто. Насамперед, ми облаштовуємо їх на в’їздах в місто. Вже працюють 5 таких паркінгів. – На Видубичах, Академмістечку, Червоному Хуторі, на проспекті Глушкова, на Сирці", – розповів Віталій кличко.

За його словами, наразі триває пошук та заохочення інвесторів для зведення паркінгів. Нині розробляються проекти будівництва паркінгів на вулиці Володимирській, на Володимирському проїзді, Європейській площі та біля Олександрівської лікарні. На зведення останнього, що біля лікарні, вже триває інвестиційний конкурс.

Окрім облаштування місць для паркування на вулицях, місто продовжить будівництво паркінгів – підземних та багаторівневих наземних. І вже кілька таких проектів були успішно реалізовані.

"Наприклад, збудували підземний паркінг біля Велотреку. Сьогодні там всі паркомісця зайняті і вдень, і вночі. І якщо спочатку щомісячна вартість паркомісця складала 400 гривень, то сьогодні – 4 тисячі гривень. І вільних місць немає", – повідомив очільник міста.

"Ми звели і відкрили багаторівневий паркінг біля Зоопарку – на 435 паркомісць. У вихідні ним користуються близько 1000 автівок за день. Навпроти, разом з бізнесом, ми облаштували іще велику зручну відкриту парковку. Бо, як побачили на прикладі Зоопаркінгу, попит на паркомісця перевищує пропозицію. Таким чином ми звільнили вулицю Зоологічну, де не можна було проїхати через припарковані скрізь автівки. Та смугу громадського транспорту на проспекті Перемоги – де завжди залишали авто відвідувачі зоопарку. Також, біля парків та зон відпочинку, які ми капітально ремонтуємо, ми облаштовуємо паркувальні майданчики для відвідувачів. А будівництво багаторівневих та підземних паркінгів – це той досвід, який ми плануємо втілити у всьому місті", – підкреслив Віталій Кличко.

Також Віталій Кличко нагадав, що місто почало встановлювати обмежувальні напівсфери та стовпчики, щоб упередити паркування на тротуарах та пішохідних зонах. На багатьох вулицях, переважно в центрі, вже захистили понад 80 кілометрів тротуарів. На в’їздах в пішохідні зони встановлюють також боларди.

Новини за темою: Паркування у столичних дворах: Паркомісця під будинками киян можуть стати платними

Нагадаємо, у Києві затвердили нові зони паркування автомобілів.