У Києві СБУ запобігла приватизації держмайна на 4,2 млрд

Фото з відкритих джерел

Зловмисники планували вивести з державної та комунальної власності майно на загальну суму понад 4,2 млрд грн

Служба безпеки України запобігла масштабній схемі щодо незаконного заволодіння гідротехнічними спорудами та земельними ділянками державної та комунальної форми власності у Києві та Київській області, повідомляється на сайті спецслужби, передає "Інтерфакс-Україна".

"Скориставшись прогалинами в законодавстві, зловмисники у незаконний спосіб намагалися приватизувати "нічийні" гідротехнічні споруди та 12 земельних ділянок у столиці та околицях. Таким чином вони планували вивести з державної та комунальної власності майно на загальну суму понад 4,2 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, у 2018 році громадянин України звернувся з офіційним запитом про власність низки гідротехнічних споруд та 12 земельних ділянок. Отримавши формальну відповідь, що майно не перебуває у власності жодної юридичної чи фізичної особи, він узяв їх на "відповідальне зберігання". Згодом розпочав процедуру приватизації щодо зазначених об'єктів.

За цим фактом правоохоронці порушили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, триває слідство.

Наразі накладено арешт на майно та майнові права 12 земельних ділянок та гідротехнічних споруд в Оболонському, Подільському, Деснянському районах Києва та Обухівському і Вишгородському районах Київської області.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про розблокування великої приватизації

Нагадаємо, Фонд державного майна з жовтня 2020 року на аукціонах продав 30 спиртових підприємств за понад 1,7 мільярда гривень.