У Києві СБУ викрила кредитних аферистів: Постраждали десятки тисяч українців

Прес-служба СБУ

"Схему" організували власники двох столичних кредитно-фінансових установ

Кіберфахівці СБУ заблокували у Києві масштабний механізм вимагання грошей з громадян через незаконне оформлення онлайн-кредитів. Від діяльності псевдоколекторів постраждало понад 60 тисяч людей. Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Схему організували власники двох столичних кредитно-фінансових установ. Використовуючи бази даних своїх клієнтів, ділки оформлювали на громадян вигадані онлайн-кредити, потім створювали штучну заборгованість і вимагали її повернення. Розмір "річних" становив понад 1500%. У разі несплати грошей, зловмисники погрожували потерпілим насильством і фізичною розправою", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці встановили, що організатори оборудки залучили понад 50 так званих "телефонних колекторів", які телефонували "боржникам" і психологічно тиснули на них. Для легалізації протиправної діяльності учасники схеми направляли до банківських установ і контролюючих органів завідомо неправдиву звітність про сформовану заборгованість і пеню.

Під час обшуків в офісних приміщеннях ділків правоохоронці виявили:

  • обладнання і програмне забезпечення, яке зловмисники використовували для анонімізації телефонних номерів під час дзвінків з погрозами;
  • майже 50 одиниць комп’ютерної техніки, з якої учасники схеми адміністрували бази "клієнтів" і здійснювали облік псевдоборгів;
  • документальні матеріали із доказами незаконної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозри та обрання мір запобіжних заходів.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 189 (вимагання) та ч. 1 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до правопорушення.

Викриття і блокування схеми проводили співробітники Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури м. Києва.

Нагадаємо, у Південно-Африканській Республіці зникли два брати-засновники криптовалютної інвестиційної компанії Africrypt. Разом з ними також зникли й 69 тисяч біткоїнів на 3,6 мільярда доларів.