У Києві пройшов марш проти фашизму

"Опозиційна платформа - За життя"

У Києві пройшов марш проти фашизму "Вони не пройдуть", організований Всеукраїнським громадським антифашистським рухом "Патріоти – За життя" з нагоди 9 Травня. Про це повідомляє 112ua.tv.

У марші взяли участь більше 1 тисячі осіб. За словами учасників акції, представників "Патріотів - За життя" було приблизно 800 з усіх осередків. Також там були люди, які, за їхніми словами, просто симпатизують руху і приєдналися до маршу.

Активісти пройшлися центром столиці, показавши свою готовність боротися з фашизмом і будь-яким його проявом.

Учасники маршу пройшли від Європейської площі до монумента Батьківщині-Матері. Вони поклали квіти біля пам'ятника радянському генералові Миколі Ватутіну, біля монумента на Алеї Слави, а також скандували "Фашизм не пройде".

Нагадаємо, ввечері 28 квітня близько 250 націонал-радикалів пройшли "маршем чорних вишиванок" до 78-річчя дивізії СС "Галичина" на Майдані Незалежності в Києві.

У свою чергу посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен засудила марш на честь дивізії СС "Галичина".

"Підрозділи Ваффен CC брали участь у тяжких військових злочинах і Голокості під час Другої світової війни. Ніякі волонтерські організації, які сьогодні борються і працюють за Україну, не повинні асоціюватися з ними", - написала посол у Twitter.

Також марш засудило і Міністерство закордонних справ Ізраїлю.

У свою чергу, поліція Києва порушила кримінальне провадження за фактом використання нацистської символіки під час маршу на честь дивізії СС "Галичина". Учасникам загрожує до п'яти років в'язниці.

Як відомо, 14-та гренадерська дивізія Ваффен СС "Галичина" була сформована у Львові навесні-влітку 1943 року з добровольців. Традиційна присяга СС передбачала клятву вірності, в тому числі й особисто фюреру Рейху Адольфу Гітлеру.