У Києві почали обмежувати швидкість: Де саме з’явилася нова розмітка

Фото Департамент транспортної інфраструктури КМДА

Планується обмежити швидкість до 20-30 км/год на житлових вулицях, що мають незначну інтенсивність руху транспорту

У столиці почали обмежувати швидкість до 20 км на годину. Нова розмітка позначає спільний рух велосипедистів та моторизованого транспорту. Про це повідомляє Департамент транспортної інфраструктури КМДА у Фейсбук.

Як повідомляється, Київ став першим містом в Україні, де нанесено нову розмітку, що позначає спільний рух велосипедистів та моторизованого транспорту. Ділянка з суміщеним рухом з’єднає собою вулицю Івана Франка, де зараз триває капітальний ремонт, та вулицю Леонтовича.

Дана розмітка визначена ДСТУ 2587:2021 "Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні умови", що набувають чинності з 1 серпня 2021 року. Пропозиції до ДСТУ надано Департаментом транспортної інфраструктури КМДА спільно з Нацполіцією та громадськими організаціями.

"Важливо, що на ділянках спільного руху обмежена швидкість до 20 км/год, що є більш безпечною для велосипедистів", - йдеться в повідомленні.

У відомстві також повідомили, що цьогоріч Київ, відповідно до ДСТУ 8906:2019 "Планування та проектування велосипедної інфраструктури", планує обмежити швидкість до 20-30 км/год на житлових вулицях, що мають незначну інтенсивність транспорту – у житловому районі Відрадний, на Печерську поблизу метро Арсенальна та Старокиївській Горі.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який дозволить штрафувати за паркування на місцях для осіб з інвалідністю.