У Києві підвищать одразу декілька комунальних тарифів, - КМДА

Фото з відкритих джерел

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, "критично важливим є ухвалення єдиного для країни антикризового рішення ще до початку опалювального сезону"

Київська міська держадміністрація прогнозує, що протягом опалювального періоду ціни на газ, які вже досягли рекордного рівня, а за ними тариф на опалення і гарячу воду будуть тільки рости. Про це повідомляє прес-служба міської адміністрації з посиланням на слова заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, передає "Уніан".

За його словами, ринок газу в нинішній конфігурації не працює повноцінно і загрожує низкою критичних наслідків: банкрутством для компаній, що постачають тепло, а для населення – підвищенням тарифів на гарячу воду та опалення, які перетнуть кордон платоспроможності.

"В результаті галузевої реформи відбулося скасування пільгового режиму газопостачання для теплопостачальників - так званого ПСО (покладання спеціальних обов'язків на НАК "Нафтогаз"). Пільгового в контексті того, що діяли прийнятні умови розрахунків за газ, враховуючи особливості роботи теплокомуненерго та їх соціальну функцію", - цитує Пантелєєва прес-служба.

"Зараз же існує жорсткий механізм попередньої оплати, на що у ТКЕ коштів немає. До того ж стрімко почала зростати ціна на газ. Зараз вона взагалі є неадекватною - понад 15 тис. грн/тис. куб. м у липні, що втричі більше, ніж рік тому. Прогнози фахівців свідчать про те, що протягом опалювального сезону ціна газу буде тільки зростати", – додав він.

За його словами, критично важливим є прийняття єдиного для країни антикризового рішення ще до початку опалювального сезону.

Новини за темою: В Україні зрівняють тарифи на електроенергію для промисловості та населення, - регулятор

Нагадаємо, Кабмін оприлюднив остаточні тарифи на електроенергію для населення з 1 серпня.