У Києві COVID-вакцини Pfizer не вистачить на всіх охочих, - координатор

Вакцина Pfizer Фото з відкритих джерел

Раніше у МОЗ повідомляли, що вакцина Pfizer стала доступною для всіх охочих

COVID-вакцини Pfizer у Києві наразі немає достатньо, щоб зробити щеплення всім охочим у центрах масової вакцинації. Про це повідомив Hromadske координатор вакцинації в Києві Василь Животенюк.

Наразі Pfizer використовуватимуть тільки для: 

  • літніх людей (60+), 
  • колективів компаній, 
  • освітян,
  • соціальних і медичних працівників,
  • співробітникам органів центральної влади та органів місцевого самоврядування.

Животенюк відзначив, що МОЗ хоч і намагається поширити вакцинацію, але достатньої кількості доз для цього не виділяє. За його словами, коли уряд ухвалив розпочати щеплення препаратом Pfizer колективи компаній, МОЗ не виділив для цього вакцину.

Тому щеплення довелося робити тими дозами, які призначили для повторного щеплення людей із попередніх етапів.

За словами Животенюка, наразі у МОЗ пропонують вакцинувати охочих залишками Pfizer, а для щеплення другою – партію, яку мають поставити в липні.

Зазначимо, що сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що COVID-вакцина Pfizer стала доступною для всіх охочих у центрах масової вакцинації.

Нагадаємо, в Україні від початку кампанії вакцинації щеплення зробили 2 311 692 людини, з них отримали 1 дозу – 2 311 690 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 177 642 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено  3 489 332 щеплення.