У Комітеті ВР підтримали законопроект про збільшення виплат при народженні дитини

Фото з відкритих джерел

З 1 січня 2022 року всі родини при народженні дитини отримуватимуть 50 тис. грн

Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно підтримав за основу і в цілому законопроект про збільшення виплат при народженні дитини. Про це у Фейсбуці повідомляє заступниця голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді, народний депутат Євгенія Кравчук, передає "Укрінформ".

"З 5-ти альтернативних ініціатив ми з колегами обрали депутатський законопроект від фракції "Слуга народу" 5585-1 перший автор Данило Гетманцев, що передбачає суттєве збільшення допомоги при народженні дитини", - заявила Кравчук.

Вона зазначила, що комітет вніс уточнення, згідно з якими прогресивна шкала застосовуватиметься з 1 січня 2023 року: при народженні першої дитини родина отримає допомогу на загальну суму 50 тис. грн, другої - 100 тис. грн, третьої - 150 тис. грн.

Тобто з 1 січня 2022 року всі родини при народженні дитини отримуватимуть 50 тис. грн, а вже з 2023 року у збільшеному розмірі при народженні другої і третьої.

"Окрім того, зросте і розмір одноразової виплати при народженні дитини (кошти, які батьки отримають у перший платіж): на першу дитину - 15 тис. грн, на другу дитину - 30 тис. грн, на третю та кожну наступну дитину - 45 тис. грн", - зазначила Кравчук.

Решту суми родини отримуватимуть частками протягом 36 місяців.

Кравчук також зазначила, що державі, зокрема Міністерству фінансів, знадобиться певний час на підготовку, адже у повному обсязі бюджету це коштуватиме 12,3 млрд грн.

"Проте треба розуміти, що родини потребують державної підтримки, а зростання виплат може стати дієвим інструментом для підвищення народжуваності. Далі справа за сесійною залою", - додала депутат.

Новини за темою: В Україні можуть збільшити виплати при народженні дитини до 50 тис. грн

Нагадаємо, наприкінці травня Кабінет міністрів України підтримав законопроект, який передбачає збільшення державної підтримки при народженні або усиновленні дитини з 41 до 50 тисяч гривень.