У Комітеті ВР підтримали посилення покарання за підробку COVID-сертифікатів

Водночас пропонується звільнити від відповідальності тих, хто добровільно здасть підроблені документи та сприятиме у розкритті злочину (але виключно за перше таке правопорушення)

Delfi

Парламентський комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект № 6084. Цей документ пропонує посилити відповідальність за підробку документів про вакцинацію. Про це повідомляється на офіційній сторінці Комітету у Facebook.

"Комітет підтримав проект Закону № 6084 щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень, поданий Кабінетом міністрів України", - йдеться в повідомленні.

Підтриманий комітетом законопроект запроваджує наступне:

- поширення кримінальної відповідальності за підробку не тільки сертифікатів про вакцинацію, а й результатів ПЛР-тестування та довідок про одужання від COVID;
 
- поширення кримінальної відповідальності за рекламу та пропонування продажу підробок (а не лише за використання);
 
 
- введення кримінальної відповідальності за придбання підробок;
 
- поширення відповідальності на медичних працівників за внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я;
 
- підвищити відповідальність за вчинення таких правопорушень повторно або за попередньою змовою. 
 
Водночас пропонується звільнити від відповідальності тих, хто добровільно здасть підроблені документи та сприятиме у розкритті злочину (але виключно за перше таке правопорушення).
 
"Вважаю, що законопроект потрібно підтримати та якомога швидше ухвалити, адже на сьогодні випадки підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19 та результатів ПЛР-тестів стають все частішими, що власне підриває довіру у світі до нашої країни та до національної системи охорони здоров’я", — наголосив голова Комітету Михайло Радуцький.
 
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України вимагає відсторонити керівництво 15 лікарень, лікарі яких, можливо, підробляли COVID-сертифікати про вакцинацію.