У КМДА розповіли про нові стандарти для столичних маршрутних автобусів

Фото з відкритих джерел

У Києві почнуть курсувати комфортабельні автобуси європейського зразка

Усім перевізникам, які перемогли в конкурсі на перевезення пасажирів на міських маршрутах, передано до підписання новий договір із містом. Про нові стандарти в міських маршрутних автобусах у Фейсбуці розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Костянтин Усов.

За його словами, це кардинально інший документ, "найглибший і найдетальніший з усіх існуючих до сьогодні", в якому прописано конкретні речі, які раніше існували тільки формально.

"Наприклад, завжди була "наявність кондиціонера". Навіть якщо він і був, це зовсім не означало, що він був справний. А навіть якщо й був справний, це не означало, що перевізник не шкодував пального на його роботу. Тепер ми говоримо не про кондиціонер, а про граничний температурний режим, який перевізники повинні забезпечити в салоні. Влітку це не більше 22 градусів, взимку не менше 15. За цим же принципом сформовані й інші пункти - реальні стандарти, дотримання яких легко виміряти", - розповів чиновник.

За його словами, водії мають бути в уніформі, вміти надати першу домедичну допомогу та знати, як допомогти зайти чи вийти з автобусу людині з інвалідністю.

Також заступник голови КМДА наголосив, що водії мають спілкуватися з пасажирами виключно українською мовою.

"Про блатні пісні й постери з Самантою Фокс ми вже говорили. Цього не буде. Натомість буде плакат з інформацією про перевізника, водія, права та обов'язки водія та пасажирів, а також способи зворотного зв'язку при потребі", - пояснив він.

А от для тих перевізників, які поки що працюють за укладеними раніше договорами, місто розробило проект додаткової угоди. Вона містить усі ключові положення нового договору.

"Цим перевізникам також доведеться прийняти нові правила. Усім без винятку доведеться. Кияни заслуговують на доступні, сучасні й комфортні автобуси", - наголосив Усов.

За словами чиновника, вже відзавтра у Києві почнуть курсувати комфортабельні автобуси європейського зразка на маршруті №150 з початкової зупинки на Троєщині.

Нагадаємо, у Київській області проїзд у маршрутках може подорожчати на 10-18%. Про це повідомив керівник Асоціації автоперевізників Київщини Олексій Павленко.