У Харкові зафіксували завізний випадок тропічної малярії

В Україні підтвердили ще один випадок малярії Фото з відкритих джерел

Жінка, у якої виявлена хвороба, повернулася з Нігерії

У Харкові у 42-річної місцевої жительки, яка повернулася з Нігерії, підтвердили зараження тропічною малярією. Про це повідомляє прес-служба Харківського обласного лабораторного центру. 

Зазначається, що під час закордонної подорожі жінка малярією не хворіла, однак вона відзначала укуси комарів. При цьому індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду і під час перебування в Нігерії вона не проводила. 

Перші клінічні ознаки захворювання у постраждалої з'явилися 20 серпня. Зокрема, вона скаржилася на загальну слабкість, головний біль і підвищення температури. За допомогою медиків жінка звернулася 24 серпня, після чого її госпіталізували. Під час обстеження у хворої підтвердили збудник тропічної малярії.

Новини за темою: У Києві зафіксували 2 випадки зараження малярією: Хворобу підхопили в Танзанії

Відзначимо, це дев'ятий випадок завізної малярії, зареєстрований на території регіону з початку 2020 року. Два з цих випадків закінчилися смертю. 

У лабораторному центрі попередили, що малярія найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом. Хвороба протікає із загальним нездужанням, нападами ознобу, підвищенням температури тіла, порушеннями різних органів і систем організму.

Задля убезпечення себе від інфікування перед відвідуванням країн з тропічним і субтропічним кліматом, де поширена малярія, необхідно пройти курс профілактичного лікування (хіміопрофілактики).

Новини за темою: На Закарпатті виявили два випадки малярії

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Україні через зміну клімату загрожує поширення малярії. Причиною цього може стати збільшення кількості комарів та інших комах.