У Фінляндії вперше судять громадян за відмову пройти COVID-тест

Pixabay

У країні не виключають збільшення кількості аналогічних судових справ

У Фінляндії вперше розпочався судовий розгляд прецеденту, пов'язаного з ухилянням від проходження тестів на коронавірус. В повітовому суді Гельсінкі порушено справу проти трьох осіб через ухиляння від тестування на COVID-19. Про це повідомляє місцеве видання Yle.

Влітку в країні почала діяти тимчасова поправка до закону про боротьбу з інфекційними захворюваннями, згідно з якою повнолітня людина, яка свідомо чи через недбалість ухилялася від проходження COVID-тесту, може бути покарана штрафом.

Ця поправка стосується ситуацій, коли особа, що прибула до Фінляндії з іншої країни, була зобов'язана пройти тестування.

У Фінляндії не виключають збільшення кількості аналогічних судових справ, оскільки Статистичний центр зафіксував в цілому 63 правопорушення, пов'язаних з відмовою тестуватися.

Новини за темою: В Україні фіксують багато фактів підроблення ПЛР-тестів та документів про COVID-вакцинацію, - Кузін

Раніше Фінляндія призупинила використання Moderna для чоловіків до 30 років. Це довелося зробити після повідомлень про рідкісні побічні ефекти для серцево-судинної системи. В якості запобіжного заходу молодим людям будуть вводити вакцину Pfizer.