У Держспецзв'язку за тиждень заблокували понад 60 тисяч кібератак на державні органи

кібератака (flickr.com)

Більшість атак стосується поширення шкідливого програмного забезпечення (75%) та фішингу (24%)

Фахівці Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації за тиждень з 30 червня по 6 липня заблокували понад 60 тисяч атак, більша частина яких прикладного рівня. Це на 28% більше від попереднього тижня. Про це 8 липня повідомила прес-служба відомства, передає "Суспільне".

"Системою захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблоковано 60 006 атак різних видів, що на 28% більше ніж попереднього тижня. Переважна більшість – мережеві атаки прикладного рівня (97%)", — йдеться у повідомленні.

Додається, що водночас зафіксовано та заблоковано 11 DDoS-атак.

У Держспецзв'язку зазначають, що системою виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки на об’єктах моніторингу зафіксовано 1 237 378 підозрілих подій (на 5% більше ніж попереднього тижня):

  • спроб отримання прав користувача – 48%;
  • спроб отримання прав адміністратора – 21%;
  • порушень корпоративної політики безпеки – 10%;
  • підозрілого виконувального коду – 7%;
  • застосування нестандартних протоколів – 6%.

"Урядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєстровано та опрацьовано 3 696 кіберінцидентів (на 12% більше ніж попереднього тижня). Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%)", — додали у службі.

Зазначається, що основна кількість інцидентів стосується розповсюдження шкідливого програмного забезпечення (75%) та фішингу (24%).

Нагадаємо, раніше в Держспецзв’язку заявили, що в Україні зростає кількість кібератак на державні інформаційні ресурси.