У армії України знімуть останні обмеження для жінок протягом місяця-двох, – Генштаб

Суспільне

Зняти обмеження хочуть імплементації міжнародних підходів у законодавство України

В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох. Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказала радниця головнокомандувача Збройних сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова, передає "Суспільне".

"Залишається декілька посад у ВМС – Військово-морських силах – щодо жінок. І декілька ще. Але ми зараз проводимо роботу, і я думаю, що протягом місяця-двох всі обмеження будуть скасовані. Мова про бойові посади. Це посади на кораблях та інші посади, які пов’язані з отруйними, вибуховими речовинами", – сказала Арнаутова.

За її словами, зняти обмеження хочуть імплементації міжнародних підходів у законодавство України.

"Не повинно бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є ці обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її", – додала радниця головнокомандувача ЗСУ.

Як пише ініціатива Повага, в ЗСУ існує заборона комплектувати жінками посади офіцерського складу, які пов’язані з використанням вибухових речовин та водолазними роботами.

"Жінки досі не можуть проходити службу на підводних човнах і надводних кораблях, в управліннях бригад надводних кораблів, (крім спеціальностей морально-психологічного та медичного забезпечення), обіймати посади протипожежної охорони, робота на яких пов’язана з безпосереднім гасінням пожеж", – йдеться в тексті.

Новини за темою: Довгі вихідні: Як працюватимуть "Укрпошта" та "Нова пошта" в День захисників і захисниць України

Нагадаємо, сьогодні, 14 жовтня в Україні відзначають День захисників та захисниць. У цей день українці вшановують мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності країни.

З нагоди свята президент України Володимир Зеленський привітав військовослужбовців з Днем захисників та захисниць. Він подякував їм за героїзм, відвагу та самопожертву. 

Зазначимо, в серпні цього року президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким змінив назву свята. Тепер свято "День захисника України", яке щороку відзначається 14 жовтня, має назву "День захисників і захисниць України".