Цифровий режим роботи держорганів і повна відмова від паперових документів: Рада прийняла проект закону за основу

Можливості у галузі цифрової освіти розширюються Дія.Цифрова освіта

На думку ініціаторів законопроекту, він звільнить громадян від необхідності подавати документи або інформацію, яка вже є в національних електронних інформаційних ресурсах

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про особливості надання електронних публічних послуг, який має наблизити Україну до того моменту, коли більшість паперових довідок стануть непотрібними. Цей документ у четвер, 17 червня, підтримали 247 народних депутатів. Про це повідомляє "Кореспондент.нет".

На думку ініціаторів законопроекту, він звільнить громадян від необхідності подавати документи або інформацію, яка вже є в національних електронних інформаційних ресурсах. Водночас надавач послуг зможе отримувати її самостійно.

Крім того, документ вводить поняття "електронна публічна послуга" і правила надання таких послуг.

"Подавши одну заяву, можна буде отримати кілька е-послуг, які надаватимуть автоматично", - йдеться у документі.

Раніше президент Володимир Зеленський у ході форуму повідомив, що в Україні мають намір масово перевести документообіг в електронний формат і розширювати покриття інтернетом.

Також повідомляли, що в додатку "Дія" запустили низку нових держпослуг. На порталі додали послуги в галузі будівництва, електронний підпис, реєстрацію прописки та зміну  посвідчень водія.

Також нагадаємо, що в Україні запрацювала система оформлення електронних лікарняних. До 1 вересня послуга запрацює у всіх лікарнях.

Раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що до кінця року всі українці отримають можливість "носити" довідку про прописку у смартфоні