Церква проти переходу українців із кирилиці на латиницю, - Патріарх Філарет

Фото з відкритих джерел

За словами Філарета, український народ є давнім слов’янським народом, а тому кирилиця є для нього цілком природною формою письма

Патріарх Філарет не підтримав ідеї переходу України на латиницю. Про це повідомляє УНН із посиланням на прес-центр УПЦ Київського патріархату.

"Церква проти переходу українців із кирилиці на латиницю. Нинішня алфавітна система письма є усталеною на землях Руси-України ще з давніх часів просвітителів слов’янських, святих Кирила та Мефодія, святого Климента Охридського. Вона є традиційною для українського народу, справжнім духовним національним надбанням, яким ми повинні пишатися...", - заявив Філарет.

За його словами, український народ є давнім слов’янським народом, а тому кирилиця є для нього цілком природною формою письма.

Також він вважає, що "усі аргументи про те, що кирилиця то російська абетка, є неправдивими".

"Бо ж відомо, що визначна пам’ятка українського народу "Остромирове Євангеліє" була створена 1057 року на київських землях саме кирилицею, а Москва, як відомо, заснована 1147 року, більше ніж на сто років пізніше", — йдеться в повідомленні.

Патріарх також зауважив, що невипадково кожного року 9 листопада українці святкують державне свято – День української писемності та мови, яке, за церковним календарем, припадає на вшанування пам’яті Нестора Літописця, послідовника святих Кирила та Мефодія.

Новини за темою: "Армія. Мова. Латиниця": Що кажуть українці про ідею Данілова змінити алфавіт

Нагадаємо, Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив, що підтримує ідею переходу України з кирилиці на латиницю.

Також варто зазначити, що у 2018 році тодішній міністр закордонних справ Павло Клімкін пропонував обговорити ймовірне запровадження в Україні латиниці поряд із кириличною абеткою. Тоді це викликало суперечливі відгуки.