Це жах, але для України - це норма: Плотніков про дощ у потязі УЗ

pnk.tv

Владу не хвилюють пасажирські перевезення "Укрзалізниці", тому вони й перебувають у такому занедбаному стані, каже експерт

Дощ у пасажирському потязі "Київ - Миколаїв" - це жах. В іншій європейській країні після такого інциденту викликали б на місце НП керівника потягу, машиніста чи ще когось, але у нашому випадку обійшлися провідницею. Усе це свідчить про те, що пасажирські перевезення не цікавлять в "Укрзалізниці" нікого.

Так в ефірі "Першого Незалежного" заслужений економіст України Олексій Плотніков прокоментував інцидент у потязі УЗ, коли на голови пасажирів пішов дощ.

"Там у цьому сюжеті є показовий момент, коли дощ йде, але більше нікого, окрім провідниці, немає. Тобто, якби це відбулося там на якійсь TGV у Франції чи на "Талісі" в Бельгії, прийшов би керівник цього потягу, бригадир чи головний машиніст, чи хтось, бо це жах. Це пляма для залізниці, це велика проблема. Потрібно, щоб керівник, який керує цим потягом, з'явився, а тут... Для нас це наскільки все стандарт, наскільки все таке, як буває завжди, що тільки на рівні провідниці - і все, і більше нічого. Тобто стан вагонів - це показник, що пасажирські перевезення не цікавлять в "Укрзалізниці" нікого. Вважається, що це неприбутково, якщо УЗ чимось займається, то це вантажними перевезеннями. Наглядова рада, якщо і працює, то вони вважають, що пасажирські перевезення треба комусь віддати. Ніхто не має бажання займатися пасажирськими перевезеннями", - повідомив Плотніков.

Новини за темою: В українських поїздах незабаром з'явиться Wi-Fi

За його словами, такий підхід до пасажирських перевезень - це системна вада держави.

"Це системна вада держави, "Укрзалізниці", це системна вада  з точки зору фінансування керівництва, з точки зору середніх заробітних плат на УЗ... У будь-якій європейській країні залізничні перевезення - це щось таке чисте, чудове, на залізничні вокзали приходять до ресторанів, це як центр якоїсь культури. Ну, згадайте, в якому стані у нас залізничні вокзали. Тобто прийти туди як до центру культури жодного бажання не виникає", - додав економіст.

Нагадаємо, у потязі "Київ - Миколаїв" зі стелі вагону почала текти вода, коли на вулиці йшов дощ. Пасажири зняли це на відео.

Ще повідомляли, як громадянин Данії Йоханнес Вамберг Андерсен, який їхав потягом "Укрзалізниці" "Ізмаїл - Київ", купив швабру, миючий засіб та помив вікно свого вагона.