Трагедія у Казані: Експерт застеріг про загрози в Україні, яка лідирує в Європі за психічними захворюваннями

Юрій Атаманюк Скріншот

В Україні 20 тис. психічно неврівноважених людей звільнили після закриття відповідних медустанов, зауважив Юрій Атаманюк

Україна лідирує у світі за кількістю психічних захворювань, а в Європі країна перебуває на першому місці. Тож на тлі  трагедій в інших країнах - стрілянина у гімназії у російській Казані – в Україні повинні розуміти, що ця загроза є і в нас.

Про це в ефірі ток-шоу "Український формат" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив економіст Юрій Атаманюк.

Гість студії, коментуючи випадок у Хмельницькій області, коли двоє родичів посварилися через борги за комунальні послуги і сварка закінчилася кривавим убивством, нагадав і про вчорашню трагедію у російській Казані, де внаслідок теракту загинули школярі. Він пояснив, що пов'язує ці два випадки, оскільки у РФ психічно неадекватний підліток своїми діями спричинив трагедію; у ситуації у Хмельницькій області теж йдеться про людей з неадекватною психікою, що посилила алкогольна залежність.

"Ми - лідери в Європі за психічними захворюваннями. В Європі ми - на першому місці абсолютному, а у світі - лідери. У нас 20 тисяч психічно неврівноважених, які потребують постійного диспансерного спостереження, людей звільнили після закриття відповідних медичних установ і їхнього скорочення. Тому це загроза. На тлі чужих трагедій ми повинні розуміти, що ця загроза є у нас", - сказав Юрій Атаманюк.

Новини за темою: "Казанського стрільця" Ільназа Галявієва заарештували на 2 місяці

Нагадаємо, 11 травня в російській Казані у школі № 175 нападники відкрили стрілянину. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро дітей та двоє дорослих, ще близько 30 людей отримали травми. Одного зі зловмисників затримали, іншого стрільця ліквідували правоохоронці.

12 травня у Казані поховали всіх дев'ятьох загиблих через стрілянину в школі № 175.

Слід зазначити, що офіційний представник Слідчого комітету Росії Світлана Петренко повідомила, що у 19-річного Ільназа Галявієва, який 11 травня скоїв теракт у казанській гімназії №175, захворювання головного мозку.