Термін придатності спливає: В Україні може зіпсуватися одна з вакцин проти COVID-19

Ризик, що вакцина зіпсується, збільшується з кожним днем

Побічні дії від вакцини AstraZeneca фіксуються досі Фото з відкритих джерел

Восени спливає термін придатності вакцини AstraZeneca. Експерти зазначають, що темпи її використання потрібно збільшувати. Про це йдеться у заяві керівника Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрія Ганиченка.

Ганиченко зазначив, що у серпні в Україну доставили понад 3 млн доз вакцини AstraZeneca. Препарат надходив з різних держав як гумдопомога.

"Цю вакцину Україна отримала з досить непоганим терміном придатності - кінець жовтня та кінець листопада. Коли вона надходила в Україну, практично вся наявна вакцина була використана", - розповів він.

Також Ганиченко зазначив, що наразі на добу роблять лише 10 тис. щеплень вакциною AstraZeneca, і якщо такі темпи продовжаться і надалі, то "з кожним днем збільшується ризик того, що вакцина AstraZeneca не буде використана повністю".

"Є великий ризик, що вакцина зіпсується. Ризик збільшується з кожним днем. Щоб уникнути псування вакцини, необхідно збільшувати її темпи використання в 5 разів", - додав керівник Центру.

Новини за темою: Київ нарощує темпи вакцинації, аби запобігти локдауну, - КМДА

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що введення посилених карантинних обмежень не буде потрібне, якщо громадяни відповідально поставляться до вакцинації та пройдуть щеплення проти COVID-19.