Термін придатності поставлених в Україну COVID-вакцин AstraZeneca спливає

Wikimedia

Експерти рекомендують збільшувати темпи використання препарату в 5 разів

Наразі в Україні постає питання використання COVID-вакцини AstraZeneca в межах її терміну придатності. Про це йдеться в аналізі поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання на коронавірус від Центру економіки охорони здоров'я KSE, повідомляє "УНН".

"З отриманих Україною доз вакцини виробництва AstraZeneca на сьогодні використано лише 38%. З початку серпня Україна поставила більше 3 мільйонів доз цієї вакцини з різних держав у якості гуманітарної допомоги із терміном придатності до кінця жовтня-листопада", - йдеться в повідомленні.

Вже зараз Центр економіки охорони здоров’я рекомендував збільшувати темпи використання AstraZeneca в 5 разів.

"За утримання поточних темпів вакцинації у розмірі 10 тисяч щеплень на добу Україна ризикує не встигнути використати наявну на складах вакцину у межах її терміну придатності", - повідомляють аналітики.

У KSE серед можливих способів вирішення ситуації вказали на такі:

  • Передача вакцини до країн, де її активно використовують (ОАЕ, Індонезія, Туреччина тощо);
  • Загальне збільшення обсягів вакцинації;
  • Збільшення обсягів вакцинації саме вакциною AstraZeneca (щеплення другою або третьою дозою, обмеження використання інших вакцин).

"У Європі серед поширених варіантів мікс-вакцинації є використання вакцини AstraZeneca для першої дози, а Pfizer або Moderna – для другої. Крім того, Міністерство охорони здоров’я Таїланду рекомендує змішане застосування вакцин від COVID-19 виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac", - додали у KSE.

Новини за темою: У ЄС виявили новий побічний ефект після щеплення вакциною AstraZeneca

Нагадаємо, у Великій Британії викинуть 800 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca через закінчення терміну придатності препарату.