Теорії буде менше: Україна переходить на європейську модель автошкіл

За категорією "В" зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин

Фото з відкритих джерел

В Україні найближчим часом запрацює система підготовки водіїв, наближена до європейської практики. Зокрема, буде скорочено час на вивчення теорії. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ. 

"Гармонізація та адаптація законодавства України з правом ЄС – один із принципових пріоритетів роботи команди МВС. Реалізація визначеного у Конституції України зовнішньополітичного стратегічного курсу України на набуття членства в ЄС – вимагає єдиних стандартів", - повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.

Зазначається, що цього тижня Кабінет міністрів вже прийняв постанову, якою вносяться зміни до типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв.

Постановою визначено мінімальну кількість навчальних годин для підготовки, але при цьому навчальні заклади не обмежені у можливості введення у свої програми додаткових занять. Оптимізовано загальний час підготовки водіїв за усіма категоріями. Зокрема, за категорією "В" зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин, час практичної підготовки не змінений – 40 годин.

Крім того, оновлено теми з теоретичної та практичної підготовки, додано навчальний розділ "Медичне забезпечення (заходи допомоги при ДТП)", також запроваджено теми, що стосуються електромобілів.

"Майбутні водії спочатку будуть проходити весь курс теорії в автошколі, здавати іспит, і тільки після успішного його складання зможуть приступити до практики", - додав Драп'ятий.

Новини за темою: Купівля і перереєстрація авто в Україні: Які зміни мають запровадити, а які ініціативи вже працюють

Раніше повідомлялося, що уряд змінив порядок видачі посвідчень водія і допуску громадян до управління транспортом. У водійських посвідченнях з'являться додаткові позначки.