Синоптики попереджають про можливі кислотні дощі через аварію на "Рівнеазоті"

Видання "Чарівне"

Синоптики закликають місцевих жителів виходити під дощ лише з парасолькою

У Рівненській області у деяких районах після аварії на "Рівнеазоті" випали підкислені дощі. Синоптики радять виходити під дощ лише з парасолькою. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

"У повітря піднялася величезна помаранчева хмара окису азоту ... Деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни. Тому, в деяких районах Рівненщини випадали підкислені дощі, і хоча вже загрози немає, варто сьогодні під дощами не "купатись", а все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим синоптики зазначили, що жодної шкоди населенню та навколишньому середовищу немає. 

Нагадаємо, на хімзаводі "Рівнеазот" стався вибух через розгерметизації ємкості з азотною кислотою. Після цього стався викид нітрозних газів та аварійна зупинка агрегату в цеху азотної кислоти.

Згодом правоохоронці відкрили кримінальну справу за статтею "Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах".

Після аварії спеціалісти виміряли концентрацію шкідливих речовин у повітрі за результатами чого встановили, що вона у 10 разів нижче допустимого.