Синельников: За Конституцією і всіма законами про соціальне забезпечення, під час інфляції в Україні повинна бути індексація заробітних плат і пенсій

pnk.tv

За Конституцією і всіма законами про соціальне забезпечення, при ситуації інфляції в країні повинна бути індексація заробітних плат і пенсій, громадяни просто про це не знають або забули. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив політичний експерт Руслан Синельников. 

"Ви знаєте, за Конституцією і всіма законами про соціальне забезпечення, при ситуації інфляції в країні повинна бути індексація заробітних плат і пенсій. Мені здається, що громадяни просто про це не знають, або забули, або не вимагають захисту своїх прав та інтересів перед цим Кабінетом міністрів. Відповідно, якщо Кабінет міністрів не захищає громадян, не дотримується чинного законодавства, не індексує зарплати і пенсії, а я неодноразово підкреслюю, що пенсії нижче прожиткового мінімуму. Тобто навіть фізично існувати на цій пенсії - ми бачимо, що вони там близько 2-3 тисяч гривень, подивіться, яка цифра зараз закладена в бюджеті, попередньому і цьому, мінімального доходу, мінімального прожиткового мінімуму. Неможливо вижити на ці кошти, відповідно, Кабінет міністрів, який не піклується про своїх громадян, він повинен або внести зміни до бюджету, або піти у відставку", - сказав він.

Нагадаємо, що, за даними Пенсійного фонду, з 1 жовтня будуть проведені додаткові адресні виплати в розмірі 400 грн пенсіонерам, які досягли віку від 75 до 80 років. Мінімальний розмір пенсійної виплати для цих пенсіонерів складе 2500 грн.