Симптоми коронавірусу можуть триматися протягом року

Перенесений коронавірус може спричнити багато ускладнень Фото з відкритих джерел

У третини спостерігається задишка

Близько 50% пацієнтів, що перебували на лікуванні від коронавірусу у лікарнях, відчували втому, задишку чи м’язову слабкість щонайменше 12 місяців після виписки. Про це йдеться у статті в науковому журналі The Lancet.

Дослідники проаналізували дані 1300 госпіталізованих із COVID-19 у період із січня по травень 2020 року людей в китайському місті Ухань.

Так, приблизно половина осіб розповіли, що через рік після виписки досі відчувають щонайменше один симптом – частіше втому та м’язову слабкість. У третини спостерігається задишка.

"Затяжний COVID-19 впливає на здатність людини повернутися до нормального життя та на її здатність до роботи у той час, коли ми досі не маємо доведеного лікування та програми реабілітації (після перенесення COVID-19, – ред.). Дослідження показує, що для багатьох пацієнтів повне відновлення від COVID-19 займе понад рік", - йдеться у статті.

Водночас вчені встановили, що у жінок, які перенесли коронавірус в лікарні, на 43% частіше, ніж у чоловіків, спостерігаються симптоми втомлюваності чи м’язової слабкості, а також вдвічі частіше діагностується тривожність чи депресія.

Новини за темою: У перші два тижні після інфікування коронавірусом є ризик інсульту, - дослідження

Нагадаємо, раніше вчені з’ясували, що одним із наслідків коронавірусу є когнітивний дефіцит, який може залишатися навіть після повного одужання. Вірус уражає ділянки мозку, що відповідають за абстрактне мислення та логіку.