Суслов: Відмова від прямих переговорів з Росією щодо поставок газу - одна з найглибших помилок української влади

pnk.tv

Відмова від прямих переговорів з Росією щодо поставок газу - одна з найглибших помилок української влади. Про це в ефірі "Першого Незалежного" сказав міністр економіки України у 1997-1998 рр. Віктор Суслов.

"Я пам'ятаю, кілька днів тому Шмигаль давав інтерв'ю газеті "Лівий берег" і заявив, що ніяких прямих контрактів не буде, що прямих переговорів з Росією щодо поставок газу не буде, я думаю, що це одна з найглибших помилок. Звичайно, відмову від таких переговорів і контрактів санкціонував Зеленський, напевно, він не розуміє того, що відбувається зараз. Тому що при відсутності прямих контрактів Україна змушена купувати відсутні мільярди кубів, а нам не вистачає, приблизно, 10-11 млрд кубів газу. Їх доводиться купувати на біржі, за біржовими цінами, і ці ціни вчора буквально доходили до двох тисяч доларів за 1000 кубів газу, але на сьогодні вони впали раптом різко після того, як Путін пообіцяв, що Росія збільшить поставки газу, але тим не менш, все одно, цей газ обходиться Україні більше на сьогодні, ніж тисяча доларів за тисячу кубів. У той час, як за прямими контрактами Україні пропонувалося купувати газ за цінами, в районі, 175 доларів, ну максимум може бути 200 доларів за 100 кубів. Це, я думаю, реально було б і на сьогодні", - зазначив Суслов.

Нагадаємо, вартість газу в Європі різко знизилась. У четвер, 7 жовтня, ціна впала нижче 1000 доларів за тисячу кубометрів. Зокрема, вартість жовтневого ф'ючерса на хабі TTF у Нідерландах знизилась до 973 доларів за тисячу кубометрів.