Суд Євросоюзу зняв старі санкції з Віктора Януковича

Колишній президент України Віктор Янукович Фото з відкритих джерел

Суд анулював рішення Ради ЄС від 2019 року про продовження санкцій, накладених на Віктора Януковича і його сина Олександра

Суд ЄС загальної юрисдикції уперше анулював санкції Євросоюзу, застосовані проти Віктора Януковича. Про це повідомили в прес-службі суду, передає "Цензор.нет".

Суд анулював рішення Ради ЄС від 2019-го про продовження санкцій, накладених на Януковича і його сина Олександра. Тобто рішення суду стосується санкцій, які вже втратили чинність. Вони полягали в заморожуванні активів.

"Рада ЄС не змогла продемонструвати, що права на захист і право на ефективний судовий захист були дотримані в кримінальних процесах, які ведуться щодо цих осіб українською владою, і які лежать в основі цього продовження", - пояснив суд своє рішення.

Суд зазначив, що в тих випадках, коли стосовно особи застосовуються обмежувальні заходи протягом декількох років, по суті, у зв'язку з триваючим попереднім розслідуванням Генеральною прокуратурою України, Рада ЄС зобов'язана перевірити, чи було дотримано право цієї людини на судовий розгляд в розумні терміни, перш ніж Рада вирішить, чи продовжувати ці заходи в черговий раз.

Таким чином Рада ЄС повинна вказати причини, за якими він зміг робити висновок про те, що право зацікавлених осіб на розгляд їх справи в розумні терміни були дотримані.

"За цих обставин Суд заявляє, що неможливо встановити, що до прийняття оскаржуваних актів Рада переконалася, що українські судові органи виконували право на захист і право на ефективний судовий захист цих осіб в контексті цієї кримінальної справи", - йдеться в повідомленні суду.

Нагадаємо, 3 червня Шевченківський районний суд Києва дозволив спецрозслідування в справі Віктора Януковича про захоплення влади

Зазначимо, що Януковича підозрюють у тому, що у вересні та жовтні 2010 року він незаконно присвоїв собі повноваження законодавчої та виконавчої влади, скасувавши конституційну реформу 2004 року і таким чином "повернувши" Конституцію в редакції 1996 року.

Раніше генпрокурор України Ірина Венедіктова заявила, що Росія відмовила в екстрадиції екс-президента України Віктора Януковича.