Суд у Страсбурзі відхилив перші вимоги РФ до України

РБК

Європейський суд з прав людини відхилив запит уряду Росії

Європейський суд з прав людини відхилив запит уряду Росії про застосування тимчасових заходів за міждержавною скаргою "РФ проти України". Про це повідомив уповноважений уряду у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції Іван Ліщина, пише "Європейська правда".

Він розповів, що ЄСПЛ офіційно повідомив Україні про міждержавну скаргу, яка надійшла від РФ, а також повідомив, що відхилив заяву російського уряду про застосування так званого "правила 39", тобто тимчасових заходів забезпечення, які Москва просила вжити стосовно України на час розгляду скарги.

"Вони, зокрема, просили, щоб Суд зобов'язав Україну припинити "дискримінацію" російськомовного населення, невідкладно призупинити дію норм законодавства щодо мови освіти, тобто скасувати прийняте законодавство щодо освіти, а також хотіли відновити мовлення російських медіа та доступ до заблокованих сайтів", - розповів Ліщина.

"Цікаво, що частину своєї заяви до ЄСПЛ про правило 39 росіяни подали англійською, але іншу частину своєї скарги проти України надіслали до Страсбурга російською мовою", - поділився подивом урядовий уповноважений.

Також, як розповідала раніше "Європейська правда", у скарзі проти України РФ просила застосувати "39-те правило" щодо подачі води до Криму, зобов'язавши Україну відновити водопостачання.

У частині, що стосується правила 39, РФ отримала відмову в повному обсязі.

Нагадаємо, раніше Російська Федерація звернулася до Європейського суду з прав людини з десятьма претензіями до України. У Генпрокуратурі пояснили, що ця скарга має на меті "привернути увагу Європейського суду і всієї світової спільноти до грубих і систематичних порушень прав людини українською владою".

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що з юридичної точки зору Росію очікує поразка в Європейському суді з прав людини за позовом проти України.