Суд скасував регіональну російську мову в Дніпропетровській області

фото з відкритих джерел

Це рішення прийняв Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дніпропетровський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 13 серпня скасував рішення обласної ради, яке ще у 2012 році надала російській мові статус регіональної. Про це повідомляє "Громадське".
 
Зазначається, що до суду звернувся заступник керівника Дніпропетровської обласної прокуратури. Його позовну заяву вирішили задовольнити повністю: суд визнав рішення Дніпропетровської обласної ради про надання російській мові статусу регіональної протиправним та нечинним з 28 лютого 2018 року.
 
У позові йшлося саме про таку дату, оскільки саме тоді Конституційний Суд України визнав мовний закон неконституційним. Рішення суду набуде чинності після того, як закінчиться термін для подання апеляції - 30 днів.

Нагадаємо, в кінці березня у Запорізькій області скасували рішення про визнання російської мови регіональною - Запорізький окружний адміністративний суд визнав протиправним і недійсним рішення про визнання російської мови регіональною на території області.

Також нагадаємо, що Міська рада Миколаєва не змогла скасувати регіональний статус російської мови - для ухвалення рішення депутатам не вистачило декількох голосів. Згодом Миколаївський окружний адміністративний суд скасував регіональний статус російської мови.