SpaceX має намір запустити на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink у середині жовтня

Фото з відкритих джерел

Це буде вже 32-тє виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року

У середині жовтня американська компанія SpaceX планує вивести на орбіту чергову партію з 51 інтернет-супутника Starlink. Про це, посилаючись на дані спеціалізованого сайту Spaceflight Now, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що запуск важкої ракети-носія Falcon 9 з міні-супутниками для поповнення орбітального угруповання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink передбачається здійснити зі стартового майданчика на авіабазі космічних сил США Ванденберг в Каліфорнії замість космодрому на мисі Канаверал в штаті Флорида.

SpaceX поки що не оголосила дату запуску. Це буде вже 32-тє виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink. Орбітальне угруповання SpaceX вже налічує 1789 космічних апаратів. Наразі компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Новини за темою: Апарати Starlink спричиняють половину небезпечних зближень супутників на орбіті, - дослідження

В майбутньому компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів цього типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дасть змогу забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій в реалізацію проекту оцінюється в 10 млрд доларів.

Нагадаємо, згідно з тестами на сервісі Speedtest, cупутниковий інтернет Starlink виявився набагато швидшим за наземні широкосмугові аналоги. В деяких країнах його швидкість більша майже на 50 Мбіт/с.