Смерть чотирьох дітей у пожежі на Хмельниччині: Справу розслідують як невиконання батьківських обов'язків

У межах розслідування призначено низку експертиз

Моя Вінниця

За фактом смерті чотирьох дітей під час пожежі в селі Медисівка Хмельницької області відкрито два кримінальні провадження. Про це повідомляє прес-служба поліції регіону.

"Відкрито два кримінальні провадження – за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що призвело до загибелі людей) та ст. 166 (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) Кримінального кодексу України", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, у межах розслідування призначено низку експертиз, проте попередня причина трагедії вже відома – несправність пічного опалення у приватному будинку.

Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник заявив, що "до цієї страшної трагедії призвело саме легковажне відношення батьків", повідомляє УНН.

"Діти знаходились в окремій кімнаті, невеличкій, окремо, де проживали чоловік з жінкою. І в цій кімнаті була відкрита пічка, з якої йшло тепло і відповідно розпочалось в подальшому займання кімнати. У зв'язку з цим розпочате кримінальне провадження за статтею 166-ою Кримінального кодексу. Це злісне невиконання батьками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки. А також за статтею 270-ою КК частиною другою – це порушення встановлених законом вимог пожежної безпеки, що спричинило смерть людей", - повідомив Олійник.

Водночас начальник головного управління Національної поліції Хмельницької області Руслан Герасимчук наголосив, що у день трагедії чоловік розпивав алкогольні напої та перебував у нетверезому стані.

"Увечері вони повечеряли разом із дружиною і пішли до себе в кімнату, де лягли й дивилися телевізор. Причому четверо їхніх дітей спали в сусідній кімнаті, де відбувалося опалення за допомогою грубки. Перебуваючи в ліжку, чоловік заснув, однак пізніше прокинувся від запаху диму в будинку", - пояснив Герасимчук.

Нагадаємо, трагедія у приватному будинку на Хмельниччині сталася ввечері 17 листопада. У будинку було четверо малолітніх дітей, зокрема немовля 2021 року народження. Всі вони загинули.

Також схожий інцидент стався сьогодні, 18 листопада, на Вінниччині. У селі Мар'янівка від отруєння чадним газом загинули шестеро людей, зокрема четверо дітей.