"Школи мають закриватися на карантин останніми і відкриватися найпершими": ЮНІСЕФ та ВООЗ закликають відкрити заклади освіти в Україні

Станом на сьогодні 35% закладів загальної середньої освіти в Україні закриті для очного навчання

Фото з відкритих джерел

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітня організація охорони здоров'я закликали органи місцевої влади залишати школи відкритими та забезпечити основоположне право кожної дитини на освіту в умовах пандемії COVID-19. Про це повідомляється на сайті ЮНІСЕФ.

Як зазначається, станом на сьогодні 35% закладів загальної середньої освіти в Україні закриті для очного навчання, незважаючи на те, що понад 96% працівників закладів загальної середньої освіти отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19.

"Нині Україна переживає вищий рівень розповсюдження COVID-19, ніж будь-коли раніше. Втім інтереси дитини мають бути керівними при прийнятті будь-яких рішень, включаючи доступ до освіти та шкіл. ЮНІСЕФ вітає нещодавні рішення декількох громад про відкриття шкіл, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів", - повідомив голова ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Новини за темою: Міністерство освіти і науки виступило за повернення дітей до шкіл

Також голова ЮНІСЕФ зазначив, що ймовірно ніколи не вдасться відшкодувати втрати, яких зазнають діти через те, що не ходять до школи.

"Школи мають закриватися на карантин в останню чергу і відкриватися найпершими. А ми повинні краще розставляти пріоритети, адже існують шляхи безпечно відкривати школи. З початку цього навчального року я спостерігав, як освітяни та учні докладають значних зусиль, аби дотримуватися необхідних заходів щодо запобігання COVID-19", - заявив він.

Нагадаємо, нещодавно голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак назвав дистанційну освіту неефективною та закликав місцеві органи влади відкрити школи з вакцинованим персоналом.