Щороку майже 46 тисяч підлітків закінчують життя самогубством, – ЮНІСЕФ

Кожні 11 хвилин у світі підліток позбавляє себе життя

Самогубство. Фото: visnyk.poltava.ua

Самогубство є четвертою причиною смертності молоді у віці 15-19 років. Щороку майже 46 тисяч дітей 10-19 років накладають на себе руки. Про з посиланням на результати звіту ЮНІСЕФ "Стан дітей у світі-2021" повідомляє "Українська правда".

"Самогубство є четвертою причиною смертності молоді у віці 15-19 років. Кожні 11 хвилин у світі підліток позбавляє себе життя, свідчать результати звіту ЮНІСЕФ "Стан дітей у світі-2021", де аналізується психічне здоров'я дітей, підлітків та осіб, які їх опікують", - йдеться в повідомленні.

За даними організації, у світі 13% підлітків у віці 10-19 живуть з діагностованими психічними розладами, а приблизно 1 з 5 молодих людей у віці 15-24 років відчуває депресію та не зацікавленість у житті.

В ЮНІСЕФ зазначають, що причиною зростання депресій та психічних розладів у підлітків стала пандемія COVID-19. 

Новини за темою: На Черкащині 11-річна дівчинка вистрибнула з вікна восьмого поверху

"З настанням третього року пандемії, порушення режиму життя, освіти, відпочинку, а також турбота про доходи та здоров’я родини змушує багатьох молодих людей відчувати страх, гнів та тривогу за своє майбутнє", – йдеться у звіті організації.

В ЮНІСЕФ констатують, що уряди країн світу недостатньо інвестують у пропаганду, охорону та турботу про психічне здоров’я дітей, молоді та їхніх опікунів.

В організації додали, що у всьому світі лише 2% державних бюджетів, виділених на охорону здоров'я, спрямовуються на витрати, пов’язані саме з психічним здоров'ям. У бідних країнах це менше ніж 1 долар на людину.

Нагадаємо, в травні цього року, в Києві, підліток, батьки якого померли від COVID-19, вчинив самогубство.