Ще 24 країни світу приєдналися до ініціативи ЄС та США щодо скорочення викидів метану

Фото з відкритих джерел

Наразі обговорюється питання приєднання України до ініціативи

Європейська комісія опублікувала прес-реліз, в якому повідомила, що ще 24 країн світу (на додачу до семи країн-учасниць) приєдналися до реалізації ініціативи ЄС та США зі скорочення глобальних викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком. Кількість усіх країн-учасниць тепер становить 59 країн. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Завдяки цим зобов'язанням дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану тепер беруть участь у "Глобальному зобов'язанні щодо метану". На них припадає 30% світових викидів метану і 60% світової економіки", - зазначено повідомленні.

Крім того, понад 20 благодійних організацій оголосили про спільні зобов'язання в розмірі понад 200 млн доларів для підтримки реалізації ініціативи.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський повідомив, що наразі з американською стороною обговорюється питання приєднання України до "Глобальномго зобов'язання щодо метану".

Єврокомісія нагадує: метан при потраплянні в атмосферу викликає парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить "майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи".

Новини за темою: ООН визнала чисту екологію невід’ємним правом людини

Нагадаємо, у світі щороку помирають 7 млн людей від забруднення. В ООН повідомили, що від забруднення повітря помирають частіше, ніж від війни, туберкульозу чи куріння. Найвищі показники забруднення, які призводять до скорочення тривалості життя, фіксують у США, у Росії (на 9 місяців) та у Індії (на 1,5 року).