Сезон грипу, що наступає, може актуалізувати проблему коінфекції COVID-19 та грипу

Коли одночасно COVID-19 і грип, то ризик смерті зростає вдвічі

Різні штами коронавірусу відрізняються заразністю фото з відкритих джерел

Сезон грипу, що наступає, може актуалізувати проблему коінфекції COVID-19 та грипу. Такий прогноз зробив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, передає "Інтерфакс-Україна"

"Коли закінчився сезон грипу 2019-2020 року, коли ми увійшли в пандемію COVID-19, ми отримали дані про те, що коінфекція можлива. При цьому, коли одночасно COVID-19 і грип, то ризик смерті зростає вдвічі. У 2021 році з ситуації, яка складається в південній півкулі, ми бачимо, що в сезоні 2021 року грип нікуди не зник з планети і що він поширюється", - сказав Лапій.

Також він зазначив, що необхідно вакцинуватися від грипу.

"Нині ніхто не може сказати на 100%, наскільки грип поведе себе мирно, але вакцинація від грипу – це як ремені безпеки, які потрібно пристебнути", - сказав Федір Лапій.

Він уточнив, що Україна очікує міжнародну допомогу у вигляді 30 тис. доз вакцини від грипу для медпрацівників клінік, які працюють з пацієнтами з COVID-19.

Крім того, Лапій повідомив, що НТГЕІ схвалила рекомендацію дозволити вакцинацію від COVID-19 і від грипу в один день. Цю рекомендацію вже підтримав МОЗ і на її основі будуть внесені зміни до відповідних нормативних документів.

"Це рішення вже затверджено, і воно знімає бар'єри. Ми поки не пішли на інші вакцини, але це те, що вже зараз схвалено", - сказав він.

Новини за темою: Вакцинуватися проти грипу та коронавірусу можна в один день, - лікар

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України пропонує доповнити перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.