Ризики сплеску залишаються високими: У НАН спрогнозували хід епідемії COVID-19 в Україні

Kyiv Post

Захворюваність коронавірусом в Україні поки на помірному рівні

Національна академія наук спрогнозувала розвиток епідемії COVID-19 в Україні на з 28 липня по 10 серпня. Про це повідомляє прес-служба НАН.

Там зазначили, що протягом останніх двох тижнів в Україні зростає захворюваність.

При цьому темпи поширення інфекції поки помірні, проте ризики значного прискорення зростання залишаються високими через Дельта-штаму COVID-19.

"Ситуація в Європі залишається напруженою. Майже у всіх європейських країнах захворюваність або швидко зростає або вже знаходиться на високому рівні. Протягом останнього тижня продовжила зростати частка штаму Дельта в секвенованих зразках країн Європейського Союзу. У деяких з них частка цього штаму За останній тиждень вперше перевищила 50% - у Франції, Бельгії, Італії, Греції, Нідерландах, Данії, Чехії, Словаччині, Швеції, Словенії, Австрії, Ісландії", - сказано в повідомленні.

Згідно з прогнозом НАН, в найближчі два тижні середня кількість нових заражень в Україні збільшиться з 581 на добу до 638 протягом тижня 28 липня - 3 серпня і 735 протягом тижня 4-10 серпня.

При цьому середнє Репродуктивне число R (кількість випадків зараження однією людиною ІНШИХ) в Україні становить зараз 1,07 і має нейтральну тенденцію, в Києві - 1,05.

Новини за темою: До кінця року Україна отримає понад 47 млн доз вакцини від коронавірусу, - Шмигаль

Нагадаємо, що раніше в Києві зафіксували смерть від штаму коронавірусу "Дельта".