Росія не поспішає виконувати свої обіцянки щодо відведення військ від українського кордону, - Таран

Андрій Таран Міністерство оборони України

За інформацією міністра, Росія відвела не більше чотирьох тисяч своїх військових

Росія дуже повільно відводить війська від кордону з Україною. Про це заявив міністр оборони Андрій Таран на форумі "Україна 30".

"За даними, які я отримав сьогодні вранці, Росія не поспішає виконувати свої обіцянки щодо відведення військ від нашого кордону. Зокрема, ми спостерігаємо, за даними нашої розвідки, інформації, яку ми отримуємо від розвідок наших західних партнерів, - Росія дуже повільно відводить війська. Відводить - це так, але дуже повільно, і те, що вони обіцяли до травня вже відвести війська, не відповідає дійсності", - сказав Таран.

За інформацією міністра, Росія відвела не більше чотирьох тисяч своїх військових. При цьому на місці залишається техніка, яка своєю чергою може слугувати для перекидання особового складу. 

Водночас очільник Міноборони переконаний, що  наразі немає загрози наступу Росії з Білорусі.

"У той же час, у разі потреби у нас розроблені Генеральним штабом певні плани, і ми знаємо, що робити, якщо ми побачимо ознаки створення групування збройних сил, яке може бути застосоване через територію Білорусі для нападу на Україну", - додав Таран.

Наостанок він зауважив, що Україна не планує створювати виснажливого для економіки військового паритету з противником шляхом тотальної мілітаризації держави.

"Пріоритет віддається застосуванню превентивних, асиметричних і непрямих дій для запобігання ескалації військового конфлікту, широкому залученню до вирішення оборонних завдань цивільних інститутів і потужного опору", - резюмував Таран.

Новини за темою: У Міноборони заявили про готовність до загострення з боку Росії

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Андрій Таран заявив, що військова політика, яку Кремль розгортає на пострадянському просторі, загрожує не тільки країнам Чорноморського і Балтійського регіонів. Вона може спровокувати міжнародний збройний конфлікт в Європі.