Рідке скло: Хіміки з Німеччини відкрили новий стан речовини

Фото з відкритих джерел

Процеси руху атомів можуть відбуватися у склоутворювальних системах

Вчені з Констанцького університету в Німеччині заявили про відкриття нового стану матерії - рідкого скла. Атоми цієї речовини демонструють дивну поведінку, яку хіміки спостерігали вперше. Про це повідомляється на сайті університету.

Нещодавно науковці з університету в місті Констанц підтвердили, що атоми скла можна змусити рухатися, відкривши тим самим новий стан речовини, яку поки називають "рідке скло".

Так, на одному з етапів створення скла деякі мінерали (найчастіше — кварцовий пісок, кальциновану соду, доломіт, вапняк та інші) нагрівають до текучого стану.

За результатами нового дослідження, суміші деяких твердих частинок у рідинах можуть рухатися, утворюючи стан рідкого скла. Вчені підтвердили, що проаналізовані ними частки речовини при високих концентраціях блокують одна одну від обертання, але все ж можуть рухатися. Але це неприпустимо для атомів звичайного скла.

"При певній щільності частинок їх обертовий рух застигає, в той час як поступальний рух зберігається, що призводить до утворення склоподібних станів, у яких частинки згруповуються у локальні структури з аналогічною орієнтацією", — пояснює провідний автор дослідження Андреас Зумбуш.

Раніше вчені прогнозували можливість відкриття рідкого скла, і нове дослідження німецьких хіміків підтверджує, що подібні процеси руху атомів можуть відбуватися у склоутворювальних системах.

Нагадаємо, дослідники з Колорадо, можливо, вперше в історії сфотографували наноспалахи, що відбуваються на Сонці та свідчать про його нагрівання.