Регулятор ЄС рекомендує бустерні дози Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом

фото з відкритих джерел

Третя доза препарату може вводитися через 28 днів після другої

Комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) рекомендує людям з ослабленим імунітетом зробити бустерні дози вакцинами Pfizer і Moderna від COVID-19. Третя доза препарату може вводитися через 28 днів після другої. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Згідно з даними досліджень, бустерна доза цих вакцин збільшує здатність виробляти антитіла проти вірусу, який викликає COVID-19, у пацієнтів із трансплантацією органів з ослабленою імунною системою.

При цьому немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла у цих пацієнтів захищає від COVID-19. Але очікується, що бустерна доза підвищить захист, принаймні у деяких пацієнтів.

"EMA буде продовжувати відстежувати будь-які дані про її ефективність", - ідеться в повідомленні.

Новини за темою: У 2022 році в Україні можлива кампанія з ревакцинації проти COVID-19, - Шмигаль

Окрім того, важливо розрізняти третю дозу для людей з ослабленою імунною системою і людей з нормальною імунною системою. Відносно останніх дослідження показали значне підвищення рівня антитіл, коли бустерна доза вводиться приблизно через 6 місяців після другої.

"На підставі цих даних комітет прийшов до висновку, що ревакцинація може розглядатися як мінімум через 6 місяців після другої дози для людей у ​​віці 18 років і старше", - додали в EMA.

При цьому уточнюється, що в даний час оцінюються дані щодо бустерної дози вакцини Spikevax від Moderna для людей з нормальною імунною системою.

Нагадаємо, компанія Johnson & Johnson цього тижня може подати заяву до Управління продовольства та медикаментів (FDA) з проханням дозволити ревакцинацію своїм препаратом. За даними останнього дослідження, використання бустерної дози препарату захищає від госпіталізації через коронавірус на 71%.