Рада ухвалила за основу законопроект, який дозволить штрафувати за паркування на місцях для осіб з інвалідністю

Фото з відкритих джерел

Порушників пропонують карати від 1020 до 1700 гривень

У парламенті ухвалили за основу законопроект № 219, який дозволить паркувальникам притягати до адміністративної відповідальності тих, хто лишатиме автомобілі на місцях для осіб з інвалідністю. Відповідне рішення підтримали 298 депутатів на засіданні 30 червня. Про це повідомляє "Суспільне".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, авторами пропонується надати інспекторам з паркування право карати порушників штрафами від 1020 до 1700 гривень.

"Метою законопроекту є підвищення рівня захисту прав осіб з інвалідністю на паркування транспортних засобів на спеціально визначених для цього місцях", — йдеться в документі.

Автори запропонували штрафувати тих водіїв, які зупиняються на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише тих транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створюють перешкоди водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю. Нині до набуття документом чинності залишається ще друге читання і підпис президента Володимира Зеленського.

Нагадаємо, КМДА ініціює обговорення тарифів на паркування автомобілів у столиці.

Також раніше мер столиці Віталій Кличко заявляв, що після послаблення суворих карантинних обмежень у Києві почне працювати автоматична система фіксації порушень правил паркування.