Рада нацбезпеки й оборони створила в Україні "Укркомнадзор"

Фото з відкритих джерел

Попередньо, РНБО готує перелік із 400 сайтів

Рада нацбезпеки й оборони вирішила створити реєстр заборонених сайтів. Про це повідомив у четвер, 8 липня, член Інтернет-асоціації України і член уже створеної робочої групи з питань технічної реалізації реєстру Максим Тульєв у Фейсбук, передає "Кореспондент.нет".

"Сьогодні на РНБО було прийнято остаточне рішення про створення реєстру заборонених сайтів - того самого "Укркомнадзора", яким ми один одного лякали жартома і який ще рік тому здавався просто абсолютно неможливим в Україні", - сказано в повідомленні.

Як інформував портал dev.ua з посиланням на Тульєва, ідеться про створення технічної частини - списку з назвами сайтів, які підпадають під блокування.

Зазначається, що реєстр створюється з ініціативи великих операторів, яким важливо розуміти, які сайти підлягають блокуванню, а які - ні. Попередньо, РНБО готує перелік із 400 сайтів.

Водночас виданню НВ.Бізнес Тульєв повідомив, що політичне рішення про формування реєстру вже прийнято і що робоча група починає роботу з понеділка.

"В українському законодавстві не прописано, крім рішення суду щодо дитячої порнографії, як саме повинні відбуватися ці блокування. Наше оскарження в ЄСПЛ зараз будується на тому, що в Україні немає процедури і немає законної підстави щось заблокувати", - сказав член групи.

Нагадаємо, у лютому цього року Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зажадала заблокувати в Україні роботу 426 сайтів. А наприкінці березня Печерський райсуд Києва закрив доступ до 12 інтернет-видань.