Питання про мову слід ставити тоді, коли ВВП на душу населення становитиме хоча б $10 тис., – Скаршевський

Віктор Скаршевський Скріншот із відео

Тоді мова не розділить, переконаний експерт

Мовне питання в Україні слід ставити тоді, коли ВВП на душу населення становитиме хоча б 10 тисяч доларів і громадяни не думатимуть про те, як прожити до наступного місяця на мізерну пенсію, або про те, на скільки уряд знову підвищить тарифи.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив економічний аналітик Віктор Скаршевський.

Гість ток-шоу наголосив, що Основним законом визначено, що українська мова є державною, тож ті, хто пішов у політику чи владу, мають нею послуговуватися.

"Є стаття 10 Конституції, де написано, що єдина державна мова – українська мова, і все. Крапка. Якщо ти пішов у політику, якщо ти пішов у державні органи влади, вивчи і говори українською. Якщо ти поза владою, говори тією мовою, яка тобі рідна. …Можливо, його (питання про мову. – Ред.) потрібно буде поставити, але тоді, коли хоча б ВВП на душу населення в Україні буде 10 тисяч доларів. Хоча б! Хоча б в три рази більше у нас буде грошей, у три рази краще будуть жити люди, які не будуть думати, а що ж нас розділяє. Тоді мова не розділить. Тоді вони сито, по-багатому де-небудь зберуться і будуть думати, якою мовою нам сьогодні поговорити, а не як нам прожити до наступного місяця на ту мізерну пенсію і на скільки знову наш уряд підвищить тарифи, як, наприклад, з 1 січня на електроенергію, газ вже поставив рекорди, ціни на природний газ для населення вже до 12 грн дійшли зараз", – зазначив Віктор Скаршевський.

Нагадаємо, нещодавно Тарас Кремінь назвав сфери, які з 16 січня повинні перейти на українську мову. За його словами, перехід стосуватиметься сфери торгівлі, а також освітніх, соціальних послуг та медичного обслуговування.

Слід зазначити, що Тарас Кремінь запропонував українцям залишати записи про порушення мовного законодавства в книгах скарг і пропозицій.