Провідне китайське ЗМІ: Медведчук ще минулого року звернув увагу парламенту на біолабораторії США, які діють на території України

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук з відкритих джерел

Віктор Медведчук ще минулого року звернув увагу Верховної Ради на біолабораторії США, що діють на території України

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук ще минулого року звернув увагу Верховної Ради на біолабораторії США, що діють на території України.

Про це пише провідна китайська англомовна газета Global Times.

"Минулого року український опозиційний політик Віктор Медведчук повідомив парламенту, що на території України діє до 15 біологічних лабораторій, спонсорованих США, причому деякі з них, як повідомляється, займаються зберіганням патогенів, небезпечних для людей і тварин. Медведчук звинуватив владу США і України в прагненні приховати масштаби цієї діяльності і попередив, що в деяких лабораторіях можуть проводитися експерименти на людях", - йдеться в публікації.

Видання також нагадало, що Медведчук також звернув увагу на неодноразові загадкові спалахи небезпечних захворювань в країні в період з 2009 по 2017 рік, включаючи геморагічну пневмонію, холеру і гепатит А.

"У 2016 році він зазначив, що щонайменше 20 українських військовослужбовців померли від дивного грипоподібного вірусу, а ще 364 людини в тому ж році померли від свинячого грипу. Медведчук перебуває під домашнім арештом з травня 2021 року, формально не у зв'язку з цими викриттями", - пише Global Times.

Нагадаємо, в серпні 2020 року голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук і народний депутат Ренат Кузьмін звернулися до голови Національної поліції України Ігоря Клименка з вимогою розпочати кримінальне розслідування за фактом зараження чотирьох співробітників Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І. І. Мечникова (м. Одеса) вірусом COVID-19, зразки якого вони досліджували.

На базі цього інституту створена Центральна референс-лабораторія Міністерства оборони США, яка є однією з 15 біолабораторій, що діють в Україні за програмою Пентагону.

Віктор Медведчук вказував, що 29 серпня 2005 року між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством оборони США було підписано угоду про співпрацю в галузі запобігання поширенню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї.

Ця угода передбачає збір і зберігання всіх небезпечних патогенів на території України в лабораторіях, що фінансуються США, а також зобов'язує за запитом американської сторони передавати Сполученим Штатам копії небезпечних штамів для подальших досліджень. Фінансування діяльності лабораторій здійснюється повністю за рахунок США. При цьому Україні заборонено розкривати "чутливу" інформацію про американську програму, однак Пентагон отримує доступ до державних таємниць України, пов'язаних з реалізацією цих проектів.