Провідна австрійська газета Die Presse: Зеленський закрив три українські телеканали через Віктора Медведчука, який набирає популярність у народі

фото - zagittya.com.ua

Президент Володимир Зеленський закрив три українські телеканали через опозиційного політика Віктора Медведчука, який набирає популярність у народі

Президент Володимир Зеленський закрив три українські телеканали через опозиційного політика Віктора Медведчука, який набирає популярність у народі. Про це пише провідна австрійська газета Die Presse.

"Взимку президент Зеленський закрив усі "канали Медведчука", опозиція якого набирає популярність і який є близьким другом президента Росії Володимира Путіна", - пише автор статті.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.