Проти Олексія Навального в РФ відкрили ще три кримінальні справи

Олексій Навальний epa/vostock-photo

Третю кримінальну справу відкрили через образу судді Віри Акімової, яка вела процес у справі про образу ветерана Другої світової війни

Слідчий комітет Росії порушив проти Олексія Навального, який зараз сидить у колонії, вже третю кримінальну справу - про образу судді Віри Акімової, яка вела процес у справі про образу ветерана Другої світової війни. Про це повідомляє "Українська правда", посилаючись на пост Навального в Інстаграм.

"Вчора вранці за мною прийшов конвоїр, відвів мене в кімнату, де стояв самовар! Я не жартую. І чашки для чаю. Крім самовара, в кімнаті був слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління Слідчого комітету Росії. Він повідомив мені, що в нашій Россіюшкє розслідують аж три нові особливо важливі справи. Ними займається на найвищому рівні 21 слідчий. І злочинець за всіма трьома кримінальними справами я - Навальний Олексій Анатолійович", - розповів Навальний.

За його словами, перша справа про те, що він нібито вкрав всі пожертви, відправлені до Фонду боротьби з корупцією. "Постанова на 3 листочках, доказів взагалі жодних. Просто написано "викрав". Ось і все. А що там доводити, ви його прізвище бачили? Проти нього будь-які справи можна порушувати", - коментує опозиціонер.

Друга справа стосується "дуже екзотичної статті" - "Створення некомерційної організації, що зазіхає на особистість і права громадян". Слідчі звинувачують Навального в тому, що він "спонукав громадян до відмови від виконання громадських обов'язків". Постанова знову "на 3 листочках", а з доказів там є тільки те, що опозиціонер без дозволу опублікував фільм "Палац Путіна".

Третій "злочин" - це образа судді Акімової. "Тієї самої тітоньки, яка вела сфабриковану справу про "образу ветерана", яка вразила всіх юристів країни. Як саме образив, теж не вказано. Теж просто "Навальний образив - ось йому нова кримінальна справа", - дивується опозиціонер.

Нагадаємо, у лютому суддя Акімова винесла вирок Навальному, оштрафувавши його на 850 тисяч рублів у справі про начебто наклеп на ветерана Ігната Артеменка.

Як повідомлялось, російський опозиціонер Олексій Навальний заявив, що припиняє голодування. 

Раніше повідомлялось, що Олексія Навального переводять із колонії до стаціонару обласної лікарні для засуджених. Перед цим лікарі Навального заявили про його критичний стан і попросили негайно допустити їх до пацієнта. За словами медиків, у політика найближчим часом може статися важка аритмія або зупинка серця.

21 квітня прихильники Олексія Навального оголосили акцію на його підтримку із вимогою допустити до нього незалежного лікаря через біль у спині та ногах. Під час акції російські силовики затримали 1631 людину