Протягом 6-18 травня проводитимуть реєстрацію для участі в додатковій сесії ЗНО

Фото з відкритих джерел

Право на реєстрацію у цей період мають особи, які не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації

Протягом 6-18 травня 2021 року проводитимуть реєстрацію для участі у додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти.

"Право на реєстрацію у цей період мають особи, які: не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації та проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану; брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або належать до категорії осіб із неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період; проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації", - йдеться в повідомленні.

Також зазначено, що у цей час можуть зареєструватися особи, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах; мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але з поважних причин не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).

"Щоб зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити та заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу "Зареєструватися", розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці "ЗНО/ДПА", а також підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл/ліцеїв/гімназій, студентів закладів професійно-технічної освіти і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років)", - зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №5014. Цим законом випускників звільнили від обов'язкового складання Державної підсумкової атестації. Однак школярі можуть скласти ДПА за своїм бажанням.

Також повідомляли, що всі етапи ЗНО цьогоріч відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах України.